GÖNÜLLÜLÜK

Biz Afrikalı çocuklara ve kadınlara hizmet ediyoruz

Yanımda ne getireyim?

Herkesin ihtiyaç duyabileceği ihtiyaç malzemelerinin listesi şöyle sıralanabilir:
 • Güneş kremi, güneş gözlüğü&terlik ve kalın tabanlı deniz ayakkabısı (deniz kestanesi yaralanmalarından korunmak için).
 • Ayçiçeği çekirdeği boş vakitlerinize keyif katacaktır. Mutlaka yanınıza alınız.
 • Öğlen yemeği yerine geçebilecek ambalajlı kurabiyeler, konserve gıda, kuru fındık ve meyveler, hazır çorba, mantı gibi atıştırmalıklar da getirmeniz yerinde olur.
 • Spor ayakkabı (Bisiklete binerken ve yürüyüşlerde kullanılmak üzere).
 • Film (flaş diskte), kitap ve müzik.
 • Kamera, şarj aletleri, taşınabilir güç kaynağı).
 • Seyahat adaptörü (burada prizler üç girişli).
 • Dezenfektan ve sinek kovucu.
 • Varsa düzenli kullandığınız ilaçlar, yanık ve pişik kremi (tıbbi yardım malzemeleri burada pahalı olabiliyor ve ulaşması çok kolay olmuyor).
 • Deniz gezilerinde kullanmak için su geçirmek sırt çantası, telefon kılıfı ve yağmurluk.
 • Şapka
 • Kiralamak veya başkalarıyla paylaşmak istemezsen şnorkel seti ve palet getirmen iyi olur.
 • Diş macunu
 • Hafif bir şal

Sık Sorulan Sorular

Evet olabilir. Çünkü henüz keşfetmemiş olsa bile herkesin içinde özel bir yeteneğinin olduğuna eminiz. Zanzibar size bu yeteneği keşfetmeniz için yardım edebilir. Badana yapabilir veya çocuklarla kumsalda çöp toplayabilirsiniz yani mutlaka size göre bir iş çıkacaktır.

Başka bir Afrika ülkesinden Zanzibar’a geçiş yapmayacaksanız aşı gerekli değil. Afrika ülkelerinden gelenlerden sarı humma aşısı isteniyor.

Türk vatandaşları havaalanında 50 USD karşılığında vize alabilir. Ancak yeşil pasaport kullanıyorsanız kapıda polisi ikna etmek için biraz uğraşmanız gerekebilir.

Zanzibar dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Gelmek için çok düşünmenize gerek yok.

Zanzibar halkı muhafazakar Müslümanlar ve göreneklerinin turistler tarafından tehdit edildiğini düşündüklerinden açık giysiler giyenler zorluklarla karşılaşabilir. Bu nedenle, özellikle kadın gönüllüler ada halkının hassasiyetlerine uygun giysiler giymeye dikkat etmeliler. Dekoltesiz, diz altı elbiseler giymeniz yeterli.

Zanzibar’dan dönerken alabileceğiniz en iyi hediyeler baharat aromalı sabunlar ve Kanga denilen, üzeri Swahilice atasözleri yazılı pamuklu kumaşlardır. Ada geleneğine göre kadınlar her gün, o günkü ruh hallerine uygun farklı Kanga’lar giyerler.

Yemeklerimiz Türk aşçılar nezaretinde yemek yapıyor ve menümüzde Türk mutfağından tatlar bulabilirsiniz. Fakat özel bir beslenme planınız veya alerjiniz varsa diyetinize uygun yemek getirmelisiniz. Çünkü burada özel yiyecekler bulmanız zor. Çünkü burada herşey Zanzibar’a özgü.

Zanzibar’ın iklimi çok sıcak değil. Yaz ve kış aylarında özellikle bizim yaşadığımız Kizimkazi bölgesinde klimaya ihtiyaç duyulmuyor.

Dolar getirebilirsiniz. Tanzanya şilinine kolaylıkla dönüştürülebilir.

Zanzibar, Nisan ve Mayıs ayları dışında bütün sene turizm açısından canlı bir bölge. Nisan ve Mayıs aylarında çok yağmur yağar ama hava yumuşaktır.

Bizimle bir hafta geçirdikten sonra Darüsselam’a veya dünyanın en güzel safarisini yapabileceğiniz Klimenjaro’ya gidebilir, binlerce hayvanın göçüne şahitlik edebilir veya Afrika kıtasındaki en yüksek dağına tırmanabilirsiniz.

Kendinize Tanzanya’da geçerli bir telefon hattı alırsanız, 1-2 GB haftalık internet paketleri 15 YTL civarında. Bunun dışında hediyelikler için bütçe ayırabilirseniz. Ancak, ekstra harcamanızın ortalama 100 doları aşmayacağını öngörebiliriz.

Wifi bağlantımız yok fakat internet paketi satın alabilirsin. 1-2 GB’lık mobil hatlar yaklaşık 15 USD civarında. İletişim ihtiyacınızı wifi bulduğunuzda karşılamanızı ve anın tadını çıkarmanızı öneririz. Tüm dikkatinizi Zanzibar’a vermek, hem gönüllülüğünüzün hem de tatilinizin tadını ve tutarlılığını artıracaktır. Bizim iletişim bilgilerimizi verdiğinizde acil durumlarda akrabalarınız size ulaşabilir ve bu bir hafta sonunda daha dinlenmiş ve sakin dönersiniz evinize.

Assalam Community Foundation, katılımcıların ve gönüllülerin çevredekilere hediye dağıtmasına izin vermez. Bu kurala, okul malzemeleri, oyunlar, oyuncaklar, giysiler, spor malzemeleri, ayakkabılar, gıda maddeleri, teknoloji, tıp, tıbbi malzemeler, banyo malzemeleri de dahildir ancak kural bunlarla sınırlı değildir.

Assalam Community Foundation

We are a young not-for-profit organization that works on behalf of a self-sufficient Africa.

ZANZIBAR
Kizimkazi Mkunguni Village, P.O. 312 Zanzibar, Tanzania, Zanzibar, Kizimkazi Mkunguni

+255 776 143 284 (EN-AR-TR)
+255 776 143 281 (SW)
Whatsapp

[email protected]

© Copyright 2019 - Assalam Community Foundation | All Rights Reserved

Assalam Community Foundation

We are a young not-for-profit organization that
works on behalf of a self-sufficient Africa.

ZANZIBAR
Kizimkazi Mkunguni Village, P.O. 312 Zanzibar, Tanzania, Zanzibar, Kizimkazi Mkunguni

+255 776 143 284 (EN-AR-TR)
+255 776 143 281 (SW) 

[email protected]

© Copyright 2019 - Assalam Community Foundation | All Rights Reserved
Weblemek Digital Solutions

Assalam Community Foundation

Typically replies within an hour

I will be back soon

Hey there 👋
How can I help you?
Whatsapp Contact US