Eşsiz bir tatil deneyimi için hazır mısın?

Öyleyse bekliyoruz!

Şöyle uzaklarda bir yerlerde, ılık okyanus kıyılarında, yeşillikler içinde bir bahçede, cennet misali bir adada tatil yapayım ama aynı zamanda yapacağım masraflar faydalı projeler için kullanılsın, hem kafamı dinleyeyim, huzur bulayım hem de Afrika için çalışan bir kuruluşun komün hayatını yaşama deneyimine ulaşayım diyorsanız MamaAfrica tam size göre!

MAMAAFRICA NEDİR?

Bildiğiniz üzere Assalam Vakfı olarak sürdürülebilir projeler üreten sosyal bir girişimiz. Tam bu noktada elimizdeki imkanları, şartları ve avantajları göz önünde bulundurarak MamaAfrica sosyal sorumluluk turizmi projemizi hayata geçirdik.

Turkuaz Hint Okyanusu’na nazır kampüsümüzü, her sabah okyanus kokusu dolan odalarımızı, yemyeşil bahçemizi, hepsinden önemlisi her uğrayanın gönlünde iz bırakan sıcacık sosyal kampüs yaşantımızı neden Zanzibar’a tatile gelmek isteyen misafirlerimizin hizmetine sunmayalım diye düşündük. Böylece elde edeceğimiz gelirle yürütmekte olduğumuz projelerimize katkı sağlayacak kendi ekosistemimize artı bir değer oluşturabilecektik. İşte bu düşüncelerle ve niyetle MamaAfrica markamız doğmuş oldu.

Tam 40 yataklık odalarımızda konaklayabilir, Zanzibar’ın eşsiz doğasının tadını çıkarabilirsiniz. Bir yandan tatilinizi yaparken, bir diğer yandan yaptığınız ödeme ile ‘kendi kendine yeten Afrika’ hayali ile yola çıkmış vakfımızın projelerine destek sunabililirsiniz.

ODALARIMIZ

Odalarımız okyanusa sıfır, manzaralı konumuyla ve ihtiyaçlarınıza uygun bir tasarımla dizayn edildi. Geniş ailelerimizi ya da kalabalık arkadaş gruplarını da göz önünde bulundurarak bir odamızda beş kişiye kadar konaklama imkanımız mevcuttur. Her odamızın müstakil banyo/tuvaleti, ve harika manzaralı balkonu bulunmaktadır.

YEMEK

Assalam’da yemek saatlerimiz çok başkadır. Yemeklerimiz, sohbetlerimiz, buluşmalarımız, ‘projelerimizi nasıl daha iyiye götürürüz’ içerikli tartışmalarımızla baharatlanmaktadır. Bu konuda sizi uyarıyoruz çünkü bu sohbetler bağımlılık yapmaktadır. Kampüsümüzde 3 öğün yemek çıkmaktadır. Yemeklerimiz restorant kalitesinde değil, ev yemeği tadında paylaşılmaktadır. Garanti ediyoruz; kampüsümüzden evinize döndüğünüzde aklınızda Zanzibar, damağınızda ise yemek sohbetlerimiz, akşam çaylarımız, komün yaşantımızın lezzeti kalacak.

ZANZİBAR'DA TATİL

Zanzibar Afrika’nın doğusunda Tanzanya’ya bağlı hint okyanusunda bir güzel ada. Köklü tarihi, zengin baharatları, turkuaz sularıyla tarih boyunca hep bir cazibe merkezi olmuş. Belki de bizler de o cazibeye yakalanıp geldik bu güzel topraklara..

MamaAfrica olarak Zanzibar’ın güzelliklerini ayağınıza getiriyoruz. Birbirinden keyifli turlarımızla hayatınızda iz bırakacak bir tatil fırsatı sunuyoruz. Haydi başlayalım;

1. ASSALAM KAMPÜS'TE ZAMAN

Kampüsümüz Zanzibar’ın güneydoğu bölgesinde Kizimkazi bölgesinde Mkunguni köyünde bulunmaktadır. Aynı zamanda İslamiyet’in Zanzibar’a ilk geldiği köye çok yakın. Zanzibar’ın en eski ve korunmuş köylerinden biri olan bu köye resorttan yürüyerek ya da bisikletle birkaç dakika içerisinde ulaşabilir, 12. yüzyıldan kalma, Orta ve Doğu Afrika’nın en eski camisi olan Kizimkazi Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Yol üstünde onlarca çocukla tanışacak, çatkapı girdiğiniz evlerde halkın binlerce yıldır değiştirmediği yaşam tarzına şahitlik edip, binlerce yıllık yerel lezzetler tadabileceksiniz. Tatilinizin Zanzibar günlerinde serbest zamanlarınızı dilerseniz okyanus esintisinde bol bol hamakta sallanıp kitabınızı okuyarak ya da okyanusun turkuazında kaybolarak değerlendirin, dilerseniz kampüsün içinde gönüllü faaliyetlere katılın, dilerseniz köyde ömür boyu unutamayacağınız dostluklar geliştirin, tadı damağınızda kalacak!

2. STONE TOWN + SPICE GARDENS

Zanzibar baharatları ile meşhur bir ada. Bu nedenle baharat bahçelerini gezmeden, çeşit çeşit baharatları görmeden, hindistan cevizi ağaçları üstünde şov yapan yerlileri izlemeden Zanzibar’dan dönmeyin deriz. Baharat bahçelerinin ardından ‘siyah insanlar ülkesi’ anlamına gelen Zengibar sözcüğünden türemiş olan Zanzibar’ın başkentine gidiyoruz. Adıyla müssemma taş kentin tarihi sokaklarında kaybolabilir, ahşap oyma kapılarına dokunabilir, Eski Kale’yi, tarihi Umman Sultanlığı Sarayını ve Kölelik Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Foradhani yemek pazarında akşam yemeği yemeyi sakın unutmayın.

3. BLUE SAFARI

Hint okyanusunun ılıman berrak sularında, tekneden temin edebileceğiniz maske ve şnorkel ile mercan kayalıklarındaki zengin sualtı yaşamına tanıklık edeceksiniz ve sudan asla çıkmak istemeyeceksiniz. Denizin altındaki yaşamı deneyimledikten sonra mercan resiflerinin yakınındaki Sandbank’e yani kumdan bir adaya gideceksiniz. Gelgite bağlı olarak okyanusun altında kalıp, tekrar beliriveren bu adada dinlenecek, taze meyveleri tadacak ve turkuaz suların tadını çıkaracaksınız. Bu turda yanınıza şort, deniz ayakkabısı, havlu ve yüzme kıyafetlerinizi almanızı hatırlatmak isteriz.

4. STONE TOWN + PRISON ISLAND

Baharat bahçelerini başka bir zamana bırakmak isterseniz, Stone Town gezinizin hemen ardından limandan karşıdaki adaya geçebilir, dev kaplumbağaları görebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere bir zamanlar köle ticaretinde karantina bölgesi olarak kullanılan adanın turkuaz denizinde yüzmek isteyebilirsiniz.

5. DOĞU SAHİLLERİ

Zanzibar adasının doğu sahilleri turizm açısından oldukça gelişmiştir. Rüzgarlı havasından faydalanarak kitesurfing yapılan hotelleri ile meşhur Paje, okyanus kıyısındaki The Rock Restaurant, gizli bir hazine kadar güzel bir koy olan Mtende bu turumuzun uğrak noktaları olacak. Bu destinasyonda plaja, kuma ve yüzmeye doyacaksınız.

6. SAFARİ

Tanzanya ana karada bir günlüğüne Safari deneyimine ne dersiniz? Araçlarımız sizi havaalanına götürecek oradan da pır pır uçaklarla direkt milli park safari bölgesine uçacaksınız. Pek çok vahşi hayvanları görme, Afrika’nın muhteşem doğasını keşfetme fırsatı bulacaksınız. Öğle yemeğini orada yiyecek, öğleden sonra turunuzu tamamlayıp aynı şekilde geri döneceksiniz. Bu tek günlük Safari deneyiminin sizin için eşsiz bir anı olacağından eminiz.

Assalam Community Foundation

Kendi kendine yetebilen bir Afrika yararına çalışan kâr amacı gütmeyen, yeni nesil bir sosyal girişimiz.

ZANZIBAR
Kizimkazi Mkunguni Village, P.O. 312 Zanzibar, Tanzania, Zanzibar, Kizimkazi Mkunguni

+255 776 143 284 (EN-AR-TR)
+255 776 143 281 (SW)
Whatsapp

[email protected]

© Copyright 2019 - Assalam Community Foundation | All Rights Reserved

Assalam Community Foundation

We are a young not-for-profit organization that
works on behalf of a self-sufficient Africa.

ZANZIBAR
Kizimkazi Mkunguni Village, P.O. 312 Zanzibar, Tanzania, Zanzibar, Kizimkazi Mkunguni

+255 776 143 284 (EN-AR-TR)
+255 776 143 281 (SW) 

[email protected]

© Copyright 2019 - Assalam Community Foundation | All Rights Reserved
Weblemek Digital Solutions

Assalam Community Foundation

Typically replies within an hour

I will be back soon

Hey there 👋
How can I help you?
Whatsapp Contact US